Imprezy

Centrum Kultury w Piasecznie w ramach realizacji zadań statutowych przez cały rok organizuje liczne imprezy, wydarzenia okolicznościowe, festiwale, spotkania, koncerty oraz inne formy aktywności artystycznej.

SEZON WIOSNA/LATO  

KIERMASZ WIELKANOCNY / Rynek/ MARZEC/KWIECIEŃ

Organizowany  w Niedzielę Palmową na piaseczyńskim Rynku. Jego celem jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, integracja mieszkańców Gminy, przybliżenie kultury tradycyjnej i dawnego rzemiosła.

PIASECZYŃSKA WIOSNA MUZYCZNA / Kościoły Dekanatu Piaseczyńskiego/  MAJ

Cykl Koncertów muzyki poważanej – chóralnej i kameralnej - uzupełniony prelekcjami z historii muzyki.

FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ I TURYSTYCZNEJ / Sala Domu Parafialnego/MAJ

PIKNIK RODZINNY / Park Miejski w Piasecznie / MAJ/CZERWIEC

„Dzień cały dla małych i dużych” – koncerty, występy, spektakle, prezentacje placówek oświatowych i NGO, spotkania z literatami, miasteczko integracyjne, wioska teatralna, gry i zabawy sportowe, Strefa Bezpieczeństwa.

OFFSPRING FESTIVAL/ Centrum Piaseczna / CZERWIEC

Festiwal poświęcony sztuce ulicy – spektakle plenerowe, parady, koncerty, spektakl świateł i laserów, Akcja Ulica  - „pokaz talentów” -  skwery, place i ulice miasta od fotografii, filmu, plastyki, po teatr,  performance i muzykę.

OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ / Park Miejski w Piasecznie / CZERWIEC

Tradycyjny Obrzęd Nocy Świętojańskiej – ognisko obrzędowe, koncerty muzyki folkowej, wianki, grupy rekonstrukcyjne, pokazy ognia.

RYNEK MUZYCZNY / Pl. Piłsudskiego / CZERWIEC, LIPIEC, SIERPIEŃ

Cykl koncertów w piątkowe wieczory. Na scenie plenerowej CK występują zespoły folkowe, jazzowe, bluesowe, popowe, rockowe, oraz te, grające piosenkę literacką.

ZAKĄTEK KULTURY/ dziedziniec Przystanku Kultura / CZERWIEC, LIPIEC, SIERPIEŃ

Spotkania z animatorami teatru i muzyki. Klimatyczna impreza przeznaczona dla całych rodzin.

OTWARTE OGRODY/ Zalesie Dolne /SIERPIEŃ

Centrum Kultury jest współorganizatorem cyklu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego. W zalesiańskich ogrodach prezentują się artyści malarze, literaci, odbywają się koncerty muzyki kameralnej, wykłady, spotkania z mieszkańcami Zalesia, którzy na co dzień zajmują się sztuką.

FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ/ Uroczysko Zimne Doły – Żabieniec /WRZESIEŃ

Pomysłodawcą festiwalu i współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego. Wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na "świat wokół nas". Motto Festiwalu  stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej, oraz prowadzącego imprezę Andrzeja Poniedzielskiego brzmi "Smutek - to radość inaczej".

JARMARK PIASECZYŃSKI / Park Miejski w Piasecznie /WRZESIEŃ

Coroczna impreza plenerowa w Parku Miejskim, nawiązująca do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich, przybliżająca kulturę tradycyjną  i dawne rzemiosło. Charakteryzuje się bogatym programem artystycznym - występy miejscowych oraz zapraszanych zespołów ludowych z całej Polski, występy zespołów folkowych, historyczne pokazy konne, pokazy rycerskie, plenerowe przedstawienia teatralne, pokazy dawnego rzemiosła. Podczas JARMARKU w Parku Miejskim rozstawiane są także kramy handlowe z wyrobami garncarskimi, kowalskimi, rękodziełem, ozdobami, a także potrawami kuchni tradycyjnej.

HOUSEPITAL FESTIVAL / Rynek / WRZESIEŃ

Centrum Kultury jest współorganizatorem festiwalu muzyki klubowej, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest DJ Rosa. Housepital to projekt, który daje okazję do prezentowania muzyki House w warunkach plenerowych.

SEZON JESIEŃ/ZIMA

TURNIEJ BARDÓW – OD MINSTRELA DO REŻYSERA/ Sala Domu Kultury /LUTY

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Turnieju  są Rycerze Dobrej Opieki , czyli grupa zrzeszającą miłośników oraz odtwórców historycznych. Jego oryginalna nazwa brzmi ”Turniej Bardów, czyli współczesne chanson de geste” –  uczestnicy Turniej podczas konkursu wykonują pieśni o czynach i przygodach rycerskich.

PIASECZYŃSKI ZLOT PIOSENKI RÓŻNEJ/Sala Domu Kultury /MARZEC

Pierwotnie przegląd piosenki z nurtu „piosenki artystycznej”, nominujący do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, obecnie koncerty/recitale artystów piosenki literackiej i kabaretowej.  

FESTIWAL CZARODZIEJE SŁOWA / Sala Domu Kultury / MARZEC

Spotkanie z cyklu organizowanego przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści . Baśnie, opowieści, malowanie słowem, historie z całego świata opowiadane przez mistrzów gatunku ze wszystkich kontynentów . Słowo mówione, fantazja i wyobraźnia  – dla dzieci malutkich i tych większych.

FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH EFFKA/ Sala Domu Kultury /KWIECIEŃ

Konfrontacja dorobku zespołów teatralnych  oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. Wszyscy, którzy pragną pokazać swoje spektakle, chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr, znajdą to podczas festiwalu.

SZTUKATORZY / Zalesie Górne/ LISTOPAD

Festiwal poezji Śpiewanej organizowany przez Klub Kultury w Zalesiu Górnym, orazgrupę zalesiańskich miłośników tego gatunku. Celem Festiwalu jest upowszechnianie poezji śpiewanej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Zalesia Górnego oraz okolicznych gmin i miejscowości.

KIERMASZ BOŻONAROZENIOWY / Rynek/ GRUDZIEŃ

Przedświąteczne spotkanie połączone z uroczystym zapaleniem świateł na piaseczyńskiej choince. Na rynku rozstawione są stoiska handlowe z ozdobami świątecznymi, rękodziełem, wyrobami z wikliny, tradycyjnymi produktami spożywczymi. W czasie kiermaszu czeka  na odwiedzających moc atrakcji: spotkanie z Mikołajem, przedstawienia teatralne, plastyczne warsztaty dla dzieci, muzyka na żywo oraz poczęstunek gorącym barszczem czerwonym i pierogami.

WTORKI WYDARZEŃ/ Sala Domu Kultury

Kulturalni polecają – cykl wydarzeń niszowych - koncerty, spektakle, ciekawostki kulturalne.

WTORKI TEATRALNE / Sala Domu Kultury

Spektakle teatrów profesjonalnych i amatorskich.

ŚWIECZOWISKO/ Sala Domu Kultury

Cykliczne spotkania, podczas których przy świecach słucha się piosenki literackiej.

Dla tych, którzy przez „niebieskie okulary szukają swojego nieba do wynajęcia”.

NIEDZIELA Z JAZZEM/ Sala Domu Kultury

Dawniej „Wtorki Jazzowe”, obecnie, na prośbę stałych bywalców, impreza została przeniesiona na niedzielne wieczory. Koncerty zespołów jazzowych – tych z dużym dorobkiem artystycznym, jak i tych, którzy dopiero poszukują swojego jazzu.

KLUB PODRÓŻNIKA/ Sala Domu Kultury

Projekt, który przybliża kulturę i tradycję innych krajów i ludzi. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym spotkania stanowią inspirującą alternatywę spędzenia wieczoru, przynosząc dawkę egzotyki, bezpośredni i interaktywny kontakt z podróżnikami, nowe pomysły na wakacyjne wyprawy.

BAJKOWA NIEDZIELA/ Sala Domu Kultury

Cykl spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Interaktywne bajki o różnorodnej tematyce, przygotowane specjalnie dla bardzo małego odbiorcy. Spektakle grane zarówno w planie żywym jak i lalkowym.

NIEDZIELA MAŁEGO MELOMANA/ Sala Domu Kultury

Muzyczna podróż przez epoki i style w muzyce. Cykl interaktywnych koncertów dla dzieci i rodziców.

MUZALINDA / Sala Domu Kultury

Współorganizowany z agencją Muzyka. Cykl bajek muzycznych dla najmłodszych.

KONCERTY FILHARMONII NARODOWEJ / Sala Domu Kultury

Cykl interaktywnych koncertów dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, którym towarzyszą prelekcje na temat muzyki.

TEATRANKI/ Sala Domu Kultury

Spektakle dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

RAP REWIR PIASECZNO/ Sala Domu Kultury

Koncerty muzyki z gatunku Rap, których organizatorem, prowadzącym i dobrym duchem jest Rufin MC.

KONTAKT/ Sala Domu Kultury

Koncerty amatorskich zespołów muzycznych, tych , które od lat ćwiczą w garażach i tych, które mają już na sowim koncie wydawnictwa płytowe i trasy koncertowe.