Zajęcia

Zajęcia, Warsztaty, Kluby, Zespoły w Centrum Kultury w Piasecznie

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez e-system, zainstalowany na stronie: www.strefazajec.pl 

Informacje:

Przystanek Kultura – Plac Piłsudskiego 9 ( Rynek) , 05-500 Piaseczno, Tel. (22) 716-79-62
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W placówkach Centrum Kultury w Piasecznie odbywają się liczne zajęcia edukacyjne, warsztaty oraz inne formy edukacji kulturalnej. Większość zajęć odbywa się w placówce dedykowanej edukacji artystycznej – „Przystanku Kultura”.

W ofercie można znaleźć następujące formy aktywności:

WSZECHNICA RODZICA – to  szeroka gama spotkań /warsztatów wzbogacających wiedzę i umiejętności rodziców w ramach codziennej opieki nad dzieckiem, a także propozycje zajęć dla dzieci wspomagających ich  szeroko rozumiany rozwój. Adresowana jest do rodziców/opiekunów oraz ich dzieci w przedziale wiekowym 0 do 36 miesięcy.

W ofercie Wszechnicy znajdują się między innymi:

Joga dla mamy i bobasa, Zabawy taneczno-ruchowe, Glottozabawy z angielskim, Glottozabawy z Piosenką, Glottozabawa już od pełzania!, Mali Artyści, Fun-art., Aktywny  Maluch, Wesołe nutki, Wesołe Półnutki, Dwujęzyczne Półnutki, Zabawy z angielskim, Warsztaty Rodzicielstwa Bliskości,

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, Bajki z Kliszy oraz Strefa Wolnej Zabawy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAJĘCIA MUZYCZNE - oferta zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, jak tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Instruktorzy CK , to ludzie z wieloletnim doświadczeniem i pełni pasji. Pracują na programach autorskich, dostosowując swoje zajęcia do potrzeb uczniów. Wielu absolwentów naszych zajęć muzycznych kontynuuje swoją przygodę z muzyką w życiu zawodowym. Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9 oraz w poszczególnych Klubach Kultury.

INDYWIDUALNA NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH – pianino, keyboard, akordeon, gitara basowa, gitara akustyczna , gitara elektryczna, gitara klasyczna, flet poprzeczny, skrzypce, perkusja

EMISJA GŁOSU

TEORIA MUZYKI

ZAJĘCIA PLASTYCZNE  od wielu lat cieszące się niesłabnących powodzeniem.  Oferujemy zajęcia z wielu dziecin plastycznych, pokazujących różnorodne techniki, prowadzonych przez doskonałych  instruktorów. Odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9 oraz w poszczególnych Klubach Kultury.

ŚWIAT PLASTYKI - barwa, technika, emocje

Uczenie się „języka plastyki”, poznawanie różnorodnych technik i narzędzi, najważniejszych zagadnień plastycznych, sposobów wyrażania swoich myśli, emocji, uczuć w formie plastycznej, twórcze eksperymenty. Zajęcia grupowe dla młodzieży .

TWÓRCZE ZAJĘCIA PLASTYCZNO – TECHNICZNE

W programie  m.in. nauka posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi - kompozycje płaskie, półprzestrzenne i przestrzenne. Twórcze eksperymenty i zabawy plastyczne z zastosowaniem różnych materiałów i narzędzi. Utrwalanie i pogłębianie umiejętności plastycznych poprzez działania w pracowni i w plenerze. Zajęcia grupowe dla młodzieży.

PAPIEROMANIA

Zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych gatunków papieru, rękodzieło oraz techniki graficzne i malarskie na papierze. Zajęcia pod hasłem „ Papier wszystkim”, „ Wszystko z papieru”, „ Wszystko na papierze”.  Zależnie od potrzeb uczestników realizowane będę różne możliwości wykorzystania papierów takie jak techniki składania (np.origami z koła czy kwadratu), papieroplastyka, papier-mache, quiling, decoupage, wycinanka, kształtowanie przestrzenne, formowanie papieru czerpanego itp. Dla chętnych techniki graficzne takie jak monotypia, frottage, kolograf, linoryt, folioryt oraz malarstwo akwarelowe, akrylowe czy olejne na płótnie. Zajęcia dla dzieci i młodzieży.

WARSZTATOWE KOMBINACJE PLASTYCZNE

 Głównym celem zajęć jest rozbudzanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych oraz posługiwanie się niekonwencjonalnymi materiałami jako środkiem wyrazu. Małą tradycją pracowni Warsztatowych Kombinacji Plastycznych staje się tworzenie prac zbiorowych, w których biorą udział wszystkie dzieci z danej grupy. Zajęcia grupowe dla dzieci.

TĘCZA NA PALECIE

 To przede wszystkim nauka malowania i rysunku połączona z przybliżaniem sylwetek sławnych malarzy oraz technik przez nich stosowanych. Poza wymienionymi dzieci zajmują się papieroplastyką, malowaniem na szkle, lepieniem z plasteliny i innymi zabawami plastycznymi. Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży.

RYSUNEK I MALARSTWO

Zajęcia dla kandydatów na studia artystyczne oraz dla wszystkich chcących nauczyć się malować i rysować, nauka malarstwa i rysunku, studium martwej natury, przygotowanie teczki egzaminacyjnej, indywidualne konsultacje. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych

PRACOWNIA CERAMICZNA

Na zajęciach ceramicznych można poznać cały proces tworzenia ceramicznych kształtów z różnorodnych mas, sposobów ich modelowania i zmiany kolorów utworzonych struktur. Można tutaj nauczyć się podstawowych technik tworzenia w ceramice, takich jak: modelowanie techniką wygniatania, lepienie z wałeczków, tworzenie różnorodnych form z płatów gliny z wykorzystaniem reliefów wklęsłych i wypukłych, jak również form ażurowych, wylepianie i tworzenie z form gipsowych, toczenie na kole garncarskim. Wykorzystując nabytą wiedzę w naszej pracowni własnoręcznie można stworzyć przedmioty użytkowe i dekoracyjne, zwiększyć własną wrażliwość artystyczną i pokonać indywidualne bariery. Ceramika sama w sobie posiada wiele tajemnic i zadziwiających zjawisk. Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

ZAJĘCIA TANECZNE  odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9 oraz w poszczególnych Klubach Kultury.

AKTYWNI PO 50-tce – TANIEC SENIORA

Dla wszystkich młodych duchem, którzy chcą wyjść z domu, poznać nie tylko techniki taneczne, ale również nowych ludzi. Zwyczajnie dobra zabawa. Zajęcia grupowe dla seniorów.

STREET DANCE

Zajęcia uczące poszczególnych kroków na bazie szeroko pojętych tańców ulicy. Kombinacja różnych technik tańca oraz elementów w parterze, kształtuje wytrzymałość, kondycję, uczy płynnych ruchów, a także nagłych zatrzymań w jednym układzie choreograficznym.

Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży.

ZAJĘCIA TEATRALNE

Poznawanie tajników sztuki aktorskiej (dykcja, śpiew, taniec, charakteryzacja, animacje). Rozwijanie wiary w siebie, wyobraźni i kreatywności. Podnoszenie swojej samooceny.

Tworzenie scenariuszy autorskich, wystawianie przedstawień,  udział w festiwalach teatralnych. Świetna zabawa. Odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9 oraz w poszczególnych Klubach Kultury. Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych

Grupy teatralne CK:

TEATRALUSZKI, TEATR PATATAJ, TEATR CHACHAHIHIHEHE, TEATR 100 uśmiechów i 1 smutku ,
TEATR ŁUPS!, TEATR PO 20-TEJ , TEATR ETNA, TEATR MAŁOLAT, TEATR EXPONAD, TEATR MINIMALNY

ZAJĘCIA EDUKACYJNE - odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9 oraz w poszczególnych Klubach Kultury.

SZACHY

Zajęcia mają na celu wspomaganie kształcenia cech osobowości, charakteru, umiejętności poznawczych. Kształtują twórczą aktywność dzieci i młodzieży, uczą  myślenia przyczynowo - skutkowego oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Ćwiczenie koncentracji, pamięci i uwagi, logicznego myślenia i cierpliwości. Zajęcia grupowe dla dzieci.

WARSZTATY FILMOWE „JA TO KRĘCĘ”

Dla wszystkich, którzy – kochają kino, ale nie zastanawiali się nigdy jak powstaje film; Lubią wymyślać różne „filmowe historyjki”, ale nigdy ich nie realizowali bo nie wiedzieli jak się do tego zabrać; próbowali nakręcić film i nie wyszło; lub są już  „zaprawionymi w bojach filmowcami”. Zajęcia dla grupowe młodzieży i dorosłych

AKADEMIA NAUKI

Poziom “Maszyny i Konstrukcje LEGO”. Młodzi konstruktorzy używając specjalnych edukacyjnych zestawów LEGO budują w czasie zajęć rozmaite konstrukcje zawierające koła zębate, przekładnie, osie, dźwignie i wiele wiele innych. Zaczynają od poznania podstawowych elementów konstrukcji mechanicznych, przez składanie różnych elementów w jednej maszynie aby w drugim semestrze dojść do budowania konstrukcji z zastosowaniem silnika elektrycznego LEGO Power.W czasie zajęć dzieci pracują w dwuosobowych zespołach. Budowniczy i Pomocnik zamieniają się rolami w trakcie budowania, aby na koniec zajęć wspólnie uporządkować zestaw według naszego własnego systemu zachowania porządku. Zajęcia grupowe dla dzieci.

RYSOBOOKOWANIE

Podczas zajęć Młodzi Autorzy  realizują książki indywidualne i zespołowe. „Na warsztat” biorą różne tematy m.in. Odlot. Gadające ryby. Latające psy…, W poszukiwaniu Niczego, Mój Bohater wyszedł z książki, Kartograf, Sprawa dla Sherlocka, Książka do Poduszki, Paszporty dla Przyjaciół, Dochodzenie w Sprawie Reniferów, Guttenberg, Bookożerca, Stereotypy to takie typy, List do Eskimosa i wiele innych, a także z Banku Pomysłów Autorów. Każdy z tematów, przy użyciu wielu technik plastycznych „zamykają” w książkach o różnych formach (pop-up, harmonijkowa, pudełkowa...).

Zajęcia grupowe dla dzieci.

KOMPUTER BEZ TAJEMNIC, CZYLI JAK BYĆ ONLINE

Podczas zajęć uczestnicy poznają działanie i budowę komputera, zastosowanie jego poszczególnych elementów, uczą się obsługi Internetu i obróbki zdjęć . Zajęcia grupowe dla seniorów

AKCJA ANIMACJA

Projekt OBRAZ KSZTAŁT OBIEKT – Historia Kultury Wizualnej dla Dzieci - fundacja Akcja Animacja zaprasza na kurs historii filmu i filmu animowanego. W programie: wykłady, projekcje filmów, prezentacje technik animacji, warsztaty (w tym: podstawy pisania scenopisu i tworzenia storyboardów). Podczas zajęć dzieci poznają: historię filmu od jego początków do lat 30. XX wieku, jego związki z komiksem, sylwetki twórców, szkoły narodowe, różne techniki animacji, programy do tworzenia filmów animowanych i in. Zajęcia grupowe dla dzieci.

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Zajęcia na naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku kierowane są do wszystkich seniorów którzy czują, że warto dodawać życia do lat a nie lat do życia!

Cotygodniowe stacjonarne  wykłady z różnych dziedzin wiedzy, od historii sztuki poprzez nowe technologie do psychologii – odbywają się  w sali Domu Kultury w Piasecznie Ul. Kościuszki 49

Zajęcia fakultatywne  zgodnie z potrzebami słuchaczy : językowe, gimnastyka, nordic walking,

tai-chi, informatyczne, plastyczne, ceramiczne, teatralne-  odbywają się w Przystanku Kultura w Piasecznie przy Pl. Piłsudskiego 9 (Rynek) oraz w innych częściach miasta.

Wykłady wyjazdowe i lekcje muzealne raz w miesiącu np.: Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego Centrum Nauki Kopernik i inne.

Spotkania okolicznościowe i integracyjne, koncerty, wycieczki.

Zapisy/informacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAJĘCIA ROZWOJOWE  odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9

KLUB KLASY KOBIET

Jest projektem, skierowanym do wszystkich kobiet, bez względu na wiek. W Klubie spotykają się zarówno młode mamy, jak i Panie, które odchowały już swoje dzieci.

Klub jest  przyjaznym miejscem spotkań i wymiany doświadczeń, jak też rozwoju osobistego i inwestowania w siebie. Ma charakter otwarty i zrzesza kobiety chętne do poznawania innych kobiet, zdobywania nowych umiejętności, poszerzania zasobu wiedzy, słowem - potrzebujących ciągłego rozwoju, a także azylu od codziennej gonitwy.

„Misją Klubu jest tworzenie ciekawej, kobiecej przestrzeni, w której każda z nas będzie na równi członkinią, jak i gospodynią i w której po prostu będzie czuła się dobrze”.

GRUPA ROZWOJOWA  "Kobieta w wewnętrznej podróży"

Ma na celu wszechstronny rozwój osobisty, bez względu na wiek uczestniczek oraz poprzednie doświadczenia. Spotkania odbywają się będą w cyklu dwugodzinnych spotkań/ warsztatów dwa razy w miesiącu, w trakcie których uczestniczki mają możliwość w kameralnym, przyjaznym gronie zdobywać różne umiejętności psychospołeczne i przepracowywać trudności.

CHÓRY i ZESPOŁY

DoMiSolki

Zespół wokalny w którym zajęcia  prowadzone są w oparciu o metodę Carla Orffa i Emila Jaques-Dalcroze’a -  czyli z zastosowaniem dużej ilości ćwiczeń opartych o rozbudzanie wyobraźni muzycznej, poczucia rytmu i słyszeniu linii melodycznych. Celem prowadzonych zajęć jest też zaznajomienie dzieci poprzez aktywną zabawę z jak największą ilością instrumentów i gatunków muzycznych.

Głównym założeniem prowadzonych spotkań jest rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i kształtowanie ich muzycznej wyobraźni, oraz uczenie umiejętności szybszego i dokładniejszego zapamiętywania programu muzycznego (piosenek z elementami tanecznymi), który zespół prezentuje podczas różnych wydarzeń artystycznych. Zajęcia grupowe dla dzieci . Spotkania odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9

CHÓR LIRA

Liczy 40 śpiewaków - amatorów w różnym wieku. Do chóru należą osoby różnych zawodów, którzy kochają śpiew i poświęcają swój czas na próby, naukę i koncerty. W repertuarze znajdują się utwory: patriotyczne, ludowe, sakralne, jak również kolędy i pastorałki. Zapraszają wszystkich chętnych!

Spotkania chóru odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9

PIASECZYŃSKA ORKIETRA DĘTA

Działa od 2000 roku. Założycielem orkiestry jest grupa zapalonych amatorów, którzy znaleźli swoje miejsce przy Centrum Kultury w Piasecznie. Orkiestra swoimi występami uświetnia wszystkie ważniejsze imprezy patriotyczne i okolicznościowe. Zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomuzykować w miłej atmosferze. Spotkania orkiestry odbywają się w Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9

LEŚNE  ECHO

Grupa osób kochających wspólne muzykowanie i swoje miejsce zamieszkania. Uczestniczy w wielu przeglądach zespołów ludowych oraz festiwalach śpiewaczych, kabaretowych, chórów seniorów. W swoim repertuarze wykorzystuje własne teksty do znanych melodii bądź skomponowanych samodzielnie. Spotkania grupy odbywają się w Klubie Kultury w Chojnowie.

KŁOSOWIANKI

Zespół powstał przy kole Gospodyń Wiejskich w Złotokłosie około roku 1990. Uczestniczy w wielu  różnych uroczystościach w gminie i powiecie. W ich repertuarze znajdują się piosenki ludowe, okolicznościowe i małe formy teatralne. Spotkania zespołu odbywają się w Klubie Kultury w Złotokłosie

OUASI CORO

Chór kameralny zapalonych w śpiewaniu. Zespół wykonuje utwory wielogłosowe- rozrywkowe i poważne. Ich motto brzmi:  Bądź z nami- ŚPIEWAJ I BAW SIĘ MUZYKĄ! Spotkania zespołu odbywają się w Klubie Kultury w Józefosławiu.